Black Friday – największe szaleństwo zakupów

Black Friday (Czarny Piątek) to największe szaleństwo zakupowe w ciągu roku. Od lat 60-tych w Stanach Zjednoczonych, a od kilku lat także w Polsce w ten dzień sklepy z najróżniejszych branż – zarówno internetowe jak i stacjonarne — prześcigają się w promocjach, zniżkach i wyprzedażach. Nic więc dziwnego, że klienci na całym świecie niecierpliwie wyczekują tego wyjątkowego dnia w roku. A kiedy dokładnie on przypada? Black Friday nie ma stałej daty – zwykle wypada w ostatni piątek listopada, choć niektóre sklepy rozpoczynają swoje promocje z pewnym wyprzedzeniem i kontynuują je kilka dni po „czarnym” piątku.

 

Black Friday

Black Friday (Czarny Piątek)

Black Friday to doskonała okazja do kupienia w atrakcyjnej cenie upatrzonego sprzętu RTV, AGD i elektronicznego, a także wszystkich innych produktów ulubionych marek. Warto wiedzieć, że promocje Black Friday obejmują nie tylko tańszą sprzedaż produktów, ale także usług. W ten dzień można bowiem upolować też duży rabat na usługi drobnych przedsiębiorców np. fryzjerów czy właścicieli warsztatów samochodowych. Zdarzają się również oferty niższych cen w restauracjach, kawiarniach i barach.

 

Wszystko to sprawia, że Black Friday zyskuje coraz większą popularność, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.  Dla klientów jest to doskonała okazja na zdobycie wielu towarów i skorzystanie z licznych usług po znacznie niższych cenach, a dla sklepów do wyprzedaży produktów, reklamy i przyciągnięcia nowych klientów.

 

W 2018 roku Black Friday przypada na 23 listopada. Warto już kilka dni wcześniej przygotować sobie listę wymarzonych produktów i usług. Dzięki temu w Czarny Piątek będzie można łatwiej i szybciej upolować je po atrakcyjnych cenach. Wiele sklepów z kilku dniowym wyprzedzeniem zapowiada oferty rabatowe, które będą obowiązywać w Czarny Piątek – dobrze więc na bieżąco śledzić informacje dostępne w internecie i w sklepach stacjonarnych, by nie przegapić rabatu, który sprawi, że produkt do tej pory niedostępny cenowo, z dnia na dzień znajdzie się w zasięgu naszych możliwości finansowych. Do zobaczenia w Black Friday!