Darmowa dostawa w Czarny Piątek – warto skorzystać!

W największe święto wyprzedaży i rabatów zwane „Black Friday” – czyli w nasz polski Czarny Piątek – sklepy internetowe i stacjonarne przyciągają klientów nie tylko znacznie obniżonymi cenami produktów, ale też innymi korzyściami, z których najpopularniejsza jest darmowa dostawa przy zakupach on-line.

Darmowa dostawa – doskonały sposób na przyciągnięcie klientów

W Czarny Piątek można kupić po atrakcyjnych cenach wiele produktów z najróżniejszych branż nie ruszając się ze swojego ulubionego fotela, a przede wszystkim omijając tłumy ludzi przy półkach oraz niekończące się kolejki do kas, które w ten dzień są plagą większości sklepów oferujących promocję pod szyldem „Black Friday”.

Czarny Piątek przypada w tym roku 23 listopada – warto więc w ten dzień sprawdzić ofertę sklepów internetowych, ponieważ szczególnie wtedy robienie zakupów w sklepach internetowych jest dużo wygodniejsze niż w sklepach stacjonarnych. Brak kolejek i tłumów szturmujących półki sklepowe to nie wszystkie korzyści, które warto rozważyć zastanawiając się czy robiąc zakupy w Black Friday wybrać sklep internetowy czy stacjonarny. Kolejną zaletą, którą w Czarny Piątek oferuje wiele sklepów i platform internetowych, jest bowiem darmowa dostawa zamówionych produktów.

black friday darmowa dostawa

Darmowa dostawa – klienci to lubią!

Oczywiście, najważniejszym powodem przyciągającym klientów do konkretnego e-sklepu są atrakcyjne ceny. Okazuje się jednak, że drugim istotnym czynnikiem wpływającym na decyzję klientów robiących zakupy przez Internet są koszty dostawy. Jak dowiodły badania przeprowadzone przez firmę PMR Consulting & Research – lidera na rynku doradztwa biznesowego (konsultingu), badań rynkowych i konsumenckich w Europie środkowo-wschodniej – dla aż 90% kobiet robiących zakupy przez Internet darmowa dostawa ma pierwszorzędne znaczenie, jeśli chodzi o wybór sklepu, w którym dokonują zakupu.

Konkurencja między sklepami i sieciami sklepów z każdym rokiem rośnie, a w Czarny Piątek prześcigają się one w oferowanych rabatach, promocjach i przecenach. Nic więc dziwnego, że aby w Black Friday zwiększyć swoją konkurencyjność i przyciągnąć klientów, coraz więcej sklepów internetowych oferuje tego dnia darmową dostawę. Dzięki temu klienci nie muszą opłacać kosztów transportu, które sklep bierze na siebie. Wśród sklepów, które zdecydowały się w zeszłym roku zaproponować w Czarny Piątek dostawę gratis były m.in. niektóre sklepy z odzieżą, perfumerie, księgarnie oraz sklepy oferujące tzw. elektronikę (sprzęt AGD, RTV, akcesoria foto i telefony).

Darmowa dostawa pozwala wszystkim kupującym przez Internet cieszyć się zakupami bez ponoszenia dodatkowych opłat związanych z transportem. Mamy nadzieję, że w tym roku jeszcze więcej sklepów internetowych zdecyduje się na taką formę promocji – czekamy!

Zdjęcie: oriswiat.pl