Black Friday 2018 już za niecałe dwa miesiące! Czekamy na promocje.

Największe na świecie święto wyprzedaży, rabatów i promocji zbliża się wielkimi krokami. Black Friday 2018 w Polsce i na całym świecie jest już coraz bliżej – w tym roku będzie to 23 listopada!

Black Friday 2018 już za niecałe dwa miesiące! Czekamy na promocje

Black Friday 2018 – okazje, których nie można przegapić

Od lat 60-tych w Stanach Zjednoczonych, a od kilku lat także w Polsce pod koniec listopada przypada dzień, w którym sklepy prześcigają się w oferowanych promocjach, zniżkach i wyprzedażach. Jest to tak zwany Black Friday czyli nasz polski Czarny Piątek. Co ciekawe, nie ma on swojej stałej daty w kalendarzu. Przypada w pierwszy piątek po obchodzonym w Stanach Zjednoczonych – kolebce Black Friday – Święcie Dziękczynienia, które nie ma swojej stałej daty i jest świętem ruchomym.

Przyjęło się uważać, że Black Friday rozpoczyna sezon przedświątecznych zakupów. Widać to szczególnie w krajach, w których żywa jest tradycja obdarowywania się na święta prezentami. W ten wyjątkowy listopadowy dzień można bowiem po znacznie niższej cenie kupić produkty z niemal wszystkich branż. Osoby szukające pomysłów na prezenty pod choinkę, na pewno zainteresują rabaty oferowane przez drogerie i sklepy z akcesoriami foto, video i telefonicznymi czy zabawkami lub grami.

Ale na Black Friday 2018 niecierpliwie czekają nie tylko osoby robiące zakupy z myślą o obdarowaniu najbliższych. Czarny Piątek to też doskonała okazja by zaopatrzyć się w produkty swoich ulubionych marek dostępnych w ten dzień po znacznie niższych cenach. Sprzęt AGD, odzież, obuwie to tylko niektóre kategorie produktów, które często w ten dzień objęte są atrakcyjnymi promocjami.

Black Friday 2018 – już 23 listopada

Do Black Friday 2018 pozostało mniej niż dwa miesiące. Warto z wyprzedzeniem zrobić sobie listę poszukiwanych produktów i być przygotowanym do Czarnego Piątku, szczególnie że większość promocji zwykle obowiązuje tylko do wyczerpania zapasów.

Warto też już na kilka dni przed Black Friday śledzić oferty swoich ulubionych sklepów i czytać zapowiedzi tego, co szykują na Czarny Piątek. Dużo sklepów nie czeka bowiem aż do piątku, ale zaczyna swoje promocje kilka dni przed Black Friday.

Życzymy udanych zakupów w Black Friday 2018!

 

Zdjęcie: brickset.com